Wiata garażowa

Wiata garażowa to konstrukcja drewniana wykonana z jednego z trzech rodzajów drewna: drewna litego, drewna suszonego KVH lub drewna klejonego warstwowo BSH. Każdy z wyżej wymienionych surowców posiada odmienne parametry wytrzymałościowe oraz estetyczne. Jeśli chcemy uzyskać wysoką wytrzymałość za rozsądną cenę, to najlepszym wyborem jest drewno konstrukcyjne, suszone KVH.

Niewątpliwą zaletą wiat garażowych jest ich lekka, stabilna konstrukcja, a także duża przestrzeń użytkowa przy jednocześnie małej powierzchni konstrukcji, w przeciwieństwie do garaży murowanych.

Każdy projekt realizujemy indywidualnie, dlatego nie posiadamy katalogu gotowych Carportów. Cenimy sobie przede wszystkim upodobania naszych klientów oraz ich ciekawe pomysły na etapie projektowania. Z nami masz pewność, że otrzymasz dokładnie to, o czym marzyłeś.

Wiata garażowa często jest nazywa potocznie Carport‚ami, ponieważ są to budowle przeznaczone głównie dla samochodów (Car-samochód).


Wiata garażowa kopertowa

Wiaty garażowe o dachu kopertowym charakteryzują się unikalnym designem. Zarówno widok z zewnątrz, jak i od środka daje ogromną satysfakcję posiadaczowi. Ciężko bowiem przejść obojętnie obok tak rzadko spotykanej wiaty garażowej. Konstrukcja takiego dachu idealnie współgra z klejonymi, drewnianymi łukami, które dodają elegancji i przełamują blokowe kształty.

Doskonałym dopełnieniem wiaty garażowej o dachu kopertowym jest zabudowa ścian wg konkretnych upodobań naszych klientów. Forma zabudowy deską jest dowolna, możliwe jest krycie pionowe lub poziome; do określonej wysokości, tj. konkretnej wysokości, do „połowy”, do zastrzałów lub pełne. Dwa

  • Warianty, które szczególnie polecamy:
  • Ażurowa, niepełna zabudowa ścian chroni przed słońcem, deszczem i wiatrem. Dodatkowo zapewnia świetną izolację od otoczenia.
  • Pełna zabudowa deską z połączeniami na pióro-wpust chroni auto oraz inne wartościowe przedmioty przed warunkami atmosferycznymi.