Wiata garażowa

Wiata garażowa to konstrukcja drewniana wykonana z jednego z trzech rodzajów drewna: drewna litego, drewna suszonego KVH lub drewna klejonego warstwowo BSH. Każdy z wyżej wymienionych surowców posiada odmienne parametry wytrzymałościowe oraz estetyczne. Jeśli chcemy uzyskać wysoką wytrzymałość za rozsądną cenę, to najlepszym wyborem jest drewno konstrukcyjne, suszone KVH.

Niewątpliwą zaletą wiat garażowych jest ich lekka, stabilna konstrukcja, a także duża przestrzeń użytkowa przy jednocześnie małej powierzchni konstrukcji, w przeciwieństwie do garaży murowanych.

Każdy projekt realizujemy indywidualnie, dlatego nie posiadamy katalogu gotowych Carportów. Cenimy sobie przede wszystkim upodobania naszych klientów oraz ich ciekawe pomysły na etapie projektowania. Z nami masz pewność, że otrzymasz dokładnie to, o czym marzyłeś.

Wiata garażowa często jest nazywa potocznie Carport‚ami, ponieważ są to budowle przeznaczone głównie dla samochodów (Car-samochód).


Wiata garażowa dwuspadowa

Wiaty garażowe o dachu dwuspadowym stanowią idealne dopełnienie domów, przy których są montowane. Ich cechą charakterystyczną jest masywna konstrukcja, która zapewnia wieloletnią wytrzymałość na czynniki atmosferyczne, którym jest poddawana.

Nasi klienci często decydują się na pokrycie dachowe, które posiadają na domu. Dzięki współpracy z międzynarodowymi dostawcami pokryć dachowych jesteśmy w stanie zaoferować Ci identyczny model oraz barwę blachodachówki lub dachówki!

Dach dwuspadowy zbudowany jest w strukturze krokwiowo-jętkowej. Zapewnia to stabilność konstrukcji, a przede wszystkim walory estetyczne. Nie używamy metalowych kątowników, gwoździ, tylko połączenia na czopy oraz drewniane kołki.