Wiata garażowa

Wiata garażowa to konstrukcja drewniana wykonana z jednego z trzech rodzajów drewna: drewna litego, drewna suszonego KVH lub drewna klejonego warstwowo BSH. Każdy z wyżej wymienionych surowców posiada odmienne parametry wytrzymałościowe oraz estetyczne. Jeśli chcemy uzyskać wysoką wytrzymałość za rozsądną cenę, to najlepszym wyborem jest drewno konstrukcyjne, suszone KVH.

Niewątpliwą zaletą wiat garażowych jest ich lekka, stabilna konstrukcja, a także duża przestrzeń użytkowa przy jednocześnie małej powierzchni konstrukcji, w przeciwieństwie do garaży murowanych.

Każdy projekt realizujemy indywidualnie, dlatego nie posiadamy katalogu gotowych Carportów. Cenimy sobie przede wszystkim upodobania naszych klientów oraz ich ciekawe pomysły na etapie projektowania. Z nami masz pewność, że otrzymasz dokładnie to, o czym marzyłeś.

Wiata garażowa często jest nazywa potocznie Carport‚ami, ponieważ są to budowle przeznaczone głównie dla samochodów (Car-samochód).


Wiata jednospadowa

Carport jednospadowy to doskonałe połączenie prostoty oraz wytrzymałości. Ilość możliwości doboru wymiarów, zabudowy ścian lub pokrycia dachu jest praktycznie nieograniczona. W zależności od kąta nachylenia połaci dachu mamy możliwość krycia:

  • Pokrycia dachowe do wyboru:
  • Papa
  • Papogonty
  • Blacha trapezowa
  • Blachodachówka
  • Dachówka
  • Poliwęglan lub szkło

Jeżeli potrzebujesz szopy na narzędzia ogrodowe, opony lub rowery przemyśl, czy nie warto umieścić jej w projekcie wiaty garażowej. Umiejscowienie jej jest dowolne – z tyłu, z przodu lub z jednej ze stron. Pozwoli Ci to zachować przestrzeń w Twoim ogrodzie.

Idealnym dodatkiem dla wiat jednospadowych są łuki z drewna klejonego. Za sprawą wyjątkowego wyglądu dodają konstrukcjom fantazji oraz elegancji. Łuki drewniane są klejone warstwowo, co nadaje im dużą wytrzymałość.

Pamiętaj, że Carporty jednospadowe to nie tylko wiaty garażowe, ale także forma zadaszenia. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że może być konstrukcją wolnostojącą lub dobudowaną bezpośrednio do istniejącego budynku. Istnieje możliwość przymocowania murłaty (belki podpierającej krokwie dachowe) bezpośrednio do elewacji domu bez konieczności umieszczania słupów pod murłatą. Wyjątkiem są budynki ocieplane styropianem o dużej grubości.

Sprawdź naszą galerię! Być może Twoja wymarzona wiata garażowa znajduje się na jednym ze zdjęć. Szukaj inspiracji w gotowych realizacjach.